W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

FERIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ 2020 – DZIEŃ 7 (19 lutego)

120 dzieci ze Szkoły Podstawowej 113 przy ul. Zemskiej skorzystało z wielu atrakcji w ramach „Ferii ze Strażą Miejską”. Dzieci uczyły się z Panią Pauliną (ekolandia.edu, Ekosystem) jak być eko. O opiece nad zwierzętami, jakie są obowiązki właścicieli, co zrobić w przypadku ataku psa, a także jak udzielić pomocy, gdy widzimy ranne zwierzę uczniowie dowiedzieli się od p.o z-cy kier. Animal Patrolu Angeliki Wiwatowskiej. Mł. specj. Katarzyna Bandziak opowiedziała o pracy strażników, umundurowaniu, wyposażeniu, pojazdach uprzywilejowanych oraz zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. St. specj Maciej Zegan – Mistrz bokserski poprowadził zajęcia sportowe i opowiedział o swojej pasji. Insp. Beata Dopierała opowiedziała o pierwszej pomocy, numerach alarmowych, a także zdradziła kilka ciekawostek z pracy patroli konnych. St. insp. Krzysztof Jakubczyk i st. insp. Jacek Góral z końmi Solaris i Buczyn zaprezentowali jak taki patrol wygląda.

Można było pogłaskać piękne rumaki, zobaczyć w jakich chodach się poruszają, jakiej są maści i co to takiego odmiana. Kolejny pełen atrakcji dzień za nami.

Równolegle funkcjonariusze z Zespołu ds. koordynacji programów prewencyjnych, st. insp. Krystyna Chmura i st. insp. Bogdan Dobosz spotkali się z dziećmi z przedszkola 124 przy ul. Kopańskiego w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Przedszkolaki zapoznały się z tematami „Bezpieczeństwo w domu, szkole i na drodze” oraz „Obcy niebezpieczny”.

Przedszkole 124 ul. Kopańskiego st. insp. Krystyna Chmura

BD