W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

UWAGA!!! STARTUJE BEZPIECZNA KOBIETA W MIEŚCIE

Dziś, 11 marca startuje rozszerzona edycja kursu „Bezpieczna Kobieta w Mieście”, dla mieszkanek osiedli Maślice i Pracze Odrzańskie. W ubiegłym roku na wniosek Rady Osiedla Maślice odbyły się dwie edycje szkolenia dla Pań, realizowanego przez Straż Miejską Wrocławia. Były to spotkania teoretyczne z elementami praktycznymi. Zajęcia tegoroczne będą kontynuacją dotychczasowych działań, a do wspólnych zajęć dla Maśliczanek dołączą mieszkanki osiedla Pracze Odrzańskie. Jest to doskonały przykład współpracy między Radami Osiedli, a Strażą Miejską w ramach poprawy bezpieczeństwa i integracji mieszkańców. Spotkania odbywać się będą 11, 18 i 25 marca w Szkole Podstawowej przy ul. Lubelskiej.

Zastrzegamy jednak, że poza dzisiejszym spotkaniem, terminy mogą ulec zmianie w związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną.

Szkolenie poprowadzą doświadczeni strażnicy – instruktorzy:

Beata Dopierała – koordynacja spotkań oraz szkolenie z pierwszej pomocy, obejmujące podstawy prawne, wzywanie służb, prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej, korzystanie z defibrylatora oraz reakcję w przypadku zakrztuszenia.

Maciej Zegan – instruktor taktyk i technik interwencji (prywatnie mistrz świata w boksie), wprowadzi w tajniki zachowania się w celu uniknięcia bezpośredniego ataku, pokaże kilka przydatnych reakcji, które pozwolą uwolnić się i jak najszybciej oddalić z miejsca zdarzenia.

Grzegorz Muchorowski – opowie jak zabezpieczyć swoje karty, pieniądze, torebki i inne wartościowe rzeczy, jakie metody są najczęściej stosowane przez oszustów i naciągaczy, których miejsc i sytuacji należy unikać, poruszy temat cyberprzemocy i wyłudzeń internetowych.

Marta Pal – nasza kobieta pozorant, będzie przyjmować i odpierać „ataki” instruktora, opowie także o pracy strażników osiedla (Nadiji Czipko i Krzysztofa Złotowskiego) na terenie Maślic i Pracz odrzańskich.

Warsztaty ekologiczne gościnnie poprowadzi Pani Kornelia Cypryjańska – ekolandia.edu – Ekosystem

Panie nie zawiodły i licznie zgłosiły chęć udziału w zajęciach. Grupa liczy 30 osób, po 15 Pań z każdego osiedla.

Dziękujemy za zaufanie i do zobaczenia!!!

Zdj. Krzysztof Porawski

Plakat: Rada Osiedla Maślice

BD