W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

ANIMAL PATROL W DZIAŁANIU – ratujemy zwierzęta

Ulica Jutrosińska – pies pozostawiony w samochodzie w bardzo nasłonecznionym miejscu bez uchylonej szyby i wody. Zwierzę leżało na podłodze samochodu szukając cienia. Na widok patrolu, który podszedł do pojazdu, zwierzę wskoczyło na siedzenia i zaczęło drapać wewnętrzne obicie drzwi i tapicerkę. Ustalono właściciela pojazdu. Przeprowadzono rozmowę z mieszkańcami pobliskich domów, którzy poinformowali, że często ludzie parkują na tej ulicy idąc do szpitala. W związku z tym jedna z funkcjonariuszek udała się do pobliskiego szpitala, w celu przywołania właściciela samochodu przez radiowęzeł, druga pozostała przy samochodzie, aby monitorować stan zwierzęcia. Po kilku minutach wraz z funkcjonariuszką wrócił właściciel pojazdu. Mężczyzna natychmiast wypuścił psa, który dostał miskę z wodą, a on został poinformowany o konsekwencjach wynikających z pozostawienia zwierzęcia w zaistniałych warunkach i ukarany mandatem 500 zł.

ulica Poznańska – informacja, że na terenie Sądu złapano i zabezpieczono prawdopodobnie młodego osobnika wrony szarej, który nie był w stanie latać i miał problemy z poruszaniem się. Animal Patrol przejął ptaka i przewiózł go do kliniki weterynaryjnej.
– zgłoszenie dotyczące biegającego przy szkole na ulicy Karpnickiej dużego psa bez nadzoru właściciela. Na miejscu zlokalizowano i zabezpieczono owczarka, a dzięki informacji zawieszonej przy obroży ustalono właściciela. Okazało się, że mieszkał niedaleko. Strażnicy zaprowadzili psa do domu i przeprowadzili rozmowę z właścicielem, który oświadczył że nie jest to pierwsza ucieczka psa. Poinformowano Pana o obowiązkach ciążących na właścicielach zwierząt domowych, sprawdzono również książeczkę szczepień psa. W związku z popełnionym wykroczeniem nałożono mandat 400zł.
ulica Wróblewskiego – ranny ptak. Zabezpieczają rannego gołębia i przekazano go pod fachową opiekę weterynaryjną;
ulica Łódzka – zgłoszenie o uwięzieniu gołębi na strychu. Na miejscu strażnicy stwierdzili zamknięte okna umożliwiające wylot ptakom z pomieszczenia oraz trzy dorosłe i dwa pisklęta w gnieździe. Przewieziono do kliniki dla zwierząt.

BD