W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

INTEGRACJA NA KLECZKOWIE

Maj i czerwiec to miesiące, które obfitowały w różnego rodzaju spotkania na wrocławskim Kleczkowie. 25 maja mieszkańcy bawili się na podwórzu między ulicami Kleczkowska, Trzebnicka, Dębickiego, Zegadłowicza w czasie akcji „Sąsiadujemy”. Zacieśniano tu więzi sąsiedzkie, a symboliczna włóczka ciągnęła się od mieszkania do mieszkania, z okna do okna, pokazując ilu ludzi się ze sobą przyjaźni. Tablice z bonami na sąsiedzką przysługę rosły w kolejne ogłoszenia. Dowiedzieliśmy się kto jest „złotą rączką”, kto asem przedmiotów ścisłych, kto pomoże wyprowadzić pieska, albo podzieli się kwiatkami.


Równolegle odbywał się festyn z okazji Dnia Dziecka na terenie Szkoły Podstawowej 74, przy ul Kleczkowskiej zorganizowany przez Radę Osiedla Kleczków oraz stowarzyszenie „Curatus”. Impreza bogata w zawody sportowe, potyczki umysłowe, karaoke. Można było oznakować rower, obejrzeć wóz strażacki, a nawet stworzyć patchworkową rodzinę ze swoim strażnikiem, z czego skorzystała Zuzia, uczennica klasy III. Razem z naszą funkcjonariuszką zdobyły II miejsce w potyczkach rodzinnych, przegrywając tylko jednym punktem.


30 maja gościliśmy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 74 z ul. Kleczkowskiej, wraz z ich wychowawcami na wrocławskich Partynicach. Dzieci zapoznały się z pracą Referatu Patroli Konnych, mogły skorzystać z przejażdżki na koniu. Rozegrane zostały zawody zręcznościowe, m.in. wyścigi drużynowe na nartach, rzuty do celu podkową, przeciąganie liny, czy skoki w workach. Strażnik Osiedla Kleczków insp. Beata Dopierała, były jeździec wyścigowy, opowiedziała 100 letnią historię Toru Wyścigów Konnych Partynice, zdradziła kilka szczegółów z życia wyścigowego oraz oprowadziła po naszym pięknym obiekcie. Zmęczeni zakończyliśmy spotkanie ogniskiem i jedzeniem własnoręcznie upieczonych kiełbasek.


18 maja w świetlicy „Curatus” przy ul. Kleczkowskiej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Radę Osiedla Kleczków, Strażnika Osiedla oraz Policję„Bezpieczny Senior”, wzięło w nim udział 25 osób. Uczestnicy skorzystali z informacji czego muszą się wystrzegać i na co uważać. Opowiedziano o popularnych metodach wykorzystywania osób starszych: „na wnuczka”, „na policjanta”. Największą część spotkania zajęła nauka pierwszej pomocy. Dla niektórych osób był to pierwszy kontakt z fantomem, defibrylatorem i informacjami o resuscytacji krążeniowo – oddechowej.


23 maja kolejny raz integracja w ramach akcji „Sąsiadujemy”. W ramach obchodów Nocy Świętojańskiej na Kleczkowie spotykaliśmy się na czterech podwórkach. Na każdym z nich przygotowano warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych, z którymi przemaszerowano w wesołym pochodzie po osiedlu zmierzając w kierunku plaży, na której czekała zabawa z DJem, ognisko oraz puszczanie wianków na Odrze.


W ramach integracji planowane są jeszcze seanse pod chmurką:
20 lipca od 21:30 na podwórku Kleczkowska/Siemieńskiego/Kraszewskiego/Trzebnicka sąsiedzkie kino podwórkowe
24 sierpnia 21:00 na podwórku na osiedlu Promenady Wrocławskie, (z boiskiem do Kosza) sąsiedzkie kino podwórkowe
14 września 19:30 na podwórku przy Szkole Podstawowej nr 74 sąsiedzkie kino podwórkowe.

BD