W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

SOBOTA 08.09.2018 r. „KOROWÓD NADZIEI”

Parada ” Korowód Nadziei” zorganizowana z myślą o pomocy dla dzieci z chorobą nowotworową, po raz siódmy zagości na ulicach Wrocławia. Organizatorzy fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i Straż Miejska Wrocławia – zapraszają wszystkich już 08 września 2018 r. (sobota).

 

 

Korowód tradycyjnie wyruszy na początku roku szkolnego, by zwrócić uwagę na trudną sytuację chorych na raka dzieci, które wraz z początkiem września nie mogą wrócić do szkoły.

Wolontariusze (także umundurowani strażnicy miejscy) będą zbierali do puszek datki, które zostaną przekazane fundacji z myślą o chorych dzieciach.

Parada rozpocznie się o godz. 16:00 na placu  przy ul. Sanockiej (boczna Ślężnej i Komandorskiej).
Wezmą w nim udział, m.in.: Wojskowa Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych, patrole konne Straży Miejskiej, fantazyjnie poprzebierane panie z klubu seniora, szczudlarze, tancerze oraz uczniowie z zaprzyjaźnionych z Fundacją szkół.

Około godziny 16.30 Korowód dotrze do Rynku na pl. Gołębi, gdzie rozpocznie się charytatywny koncert.

Wystąpią: Dziubek Band, Natalia Lubrano oraz Marta Kołodziejczyk. Na naszej scenie pojawi się również formacja Zgraja, Cheerleaders Wrocław, tancerki Al-Mara, mażoretki z Trzebnicy i Leszna, a pokaz akrobacji na szarfach dadzą gimnastyczki z Dare Dance Company.

Podobnie jak w ubiegłych latach, wszyscy uczestnicy Korowodu stworzą na Rynku wielkie serce, które pokaże chorym maluchom, ile osób je wspiera. Przed sceną, około godziny 17:00 w wyrysowanych wcześniej konturach stanie ponad 500 osób – każdej z nich wręczymy czerwony karton, który w odpowiednim momencie trzeba będzie unieść do góry. Tak powstanie wielkie serce o powierzchni około 60 metrów kwadratowych. Serce zostanie sfilmowane i sfotografowane z lotu ptaka, a potem pokazane małych pacjentom Przylądka Nadziei.

 

INFORMACJA NA STRONIE FUNDACJI:

https://naratunek.org/aktualnosci/tysiace-serc-drodze-nadzieje/

wf