W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 01.02.2019 r.

Już w najbliższy piątek 01.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 77 mieszczącej się przy ulicy św. Jerzego 4, odbędzie się PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY. Organizatorami są Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Infrastruktury, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Straż Miejską Wrocławia będzie reprezentować insp. Beata Dopierała z pokazem i nauką udzielania pierwszej pomocy „MiniRatownik”

Program „MiniRatownik” ma na celu naukę najmłodszych zachowania w sytuacjach niebezpiecznych, numerów alarmowych do poszczególnych służb oraz co najważniejsze jak zachować się gdy ktoś potrzebuje pomocy. Dzieci mogą ćwiczyć na specjalnych fantomach resuscytację, mogą zapoznać się z zasadami działania defibrylatora AED i gdzie to urządzenie jest dostępne.

Funkcjonariuszka prowadząca zajęcia inspektor Beata Dopierała ukończyła Wyższą Szkołę Medyczną w Legnicy na kierunku pielęgniarstwo.
Nauczycieli i opiekunów ze żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych, chętnych, aby przeprowadzić w ich placówkach zajęcia z cyklu „MiniRatownik” prosimy o kontakt na adres straz@strazmiejska.wroclaw.pl,  informacje dotyczące szczegółów programu – insp. Beata DopierałaOddział Patrolowo – Prewencyjny, tel. 502810968.

wf