Strażnik fachowo udzielił pierwszej pomocy

W dniu 05 marca 2016 r. o godzinie 15:40 nasz funkcjonariusz Maciej Gródecki, w czasie wolnym od pracy udzielił pomocy kobiecie, która myjąc auto w myjni samochodowej przy ulicy Małopanewskiej, straciła przytomność. Poszkodowana upadając z dużą siłą uderzyła głową w betonową posadzkę. Nasz strażnik natychmiast udzielił kobiecie niezbędnej pomocy.

Prowadził czynności ratownicze polegające na udrożnieniu dróg oddechowych, ponieważ kobieta miała przerywany, płytki oddech oraz szczękościsk. Poszkodowaną przetransportowano w bezpieczne miejsce, ponieważ leżała na trakcie komunikacyjnym. Wezwano Pogotowie Ratunkowe. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki kobieta odzyskała przytomność, jednak nie pamiętała okoliczności zdarzenia. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanej do szpitala. Dodatkowo nasz funkcjonariusz skontaktował się z rodziną kobiety i poinformował o okolicznościach, miejscu zdarzenia oraz do którego szpitala została zabrana.

Nasi funkcjonariusze regularnie są szkoleni jak udzielać pierwszej pomocy. Mają dostęp do fantomów szkoleniowych, defibrylatora AED, na których cyklicznie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów ćwiczą jak prawidłowo pomóc poszkodowanemu. Maciej Gródecki jest najlepszym przykładem, że takie szkolenia są bardzo przydatne.

BD

 

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy