Bezpieczna Kobieta w Mieście – uwaga startujemy!!!

Funkcjonariusze Straży Miejskej Wrocławia stworzyli program „Bezpieczna Kobieta w Mieście”. Program odbił się szerokim echem wśród mieszkanek Wrocławia. W kursie uczestniczyło wiele Pań, które chciały nauczyć się podstaw samoobrony.

Zakres kursu obejmował również podstawy pierwszej pomocy. Kursantki uczyły się jak ratować osobę napadniętą lub poszkodowanego w stanie zagrożenia życia.

Zajęcia miały na celu zdobycie przez uczestniczki szkolenia umiejętności mających wzmocnić poczucie bezpieczeństwa osobistego, poszerzenie wiedzy kobiet o zjawiskach patologicznych i przestępczych, nabycie umiejętności z zakresu samoobrony. Zajęcia z samoobrony obejmowały stosowanie skutecznych technik w bliskim kontakcie z przeciwnikiem, w tym aktywowanie wrażliwych punktów na ciele człowieka i ugruntowania właściwego zachowania się i prawidłowego działania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia.

Zajęcia z pierwszej pomocy obejmowały tematy: reanimacja, zakrztuszenia, pomoc w razie ataku epilepsji, człowiek z cukrzycą, pomoc w razie wypadku komunikacyjnego, złamania, krwotoki).

kolejna edycja „Bezpiecznej Kobiety w Mieście” będzie odbywała się w terminach: 04.10, 11.10, 18.10, 25.10.17r. w godzinach 17:30-20:30 w siedzibie Straży Miejskiej Wrocławia przy ulicy Kosmonautów 274 we Wrocławiu. Zajęcia będą prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej Wrocławia. Samoobronę poprowadzi Jarosław Janik, który posiada specjalizację zawodową instruktora taktyki i techniki interwencji wydaną przez Polski Związek Instruktorów Służb Mundurowych, absolwent kursu doskonalenia zawodowego z zakresu negocjacji policyjnych organizowanego przez Biuro Centralny Sztab Policji Komendy Głównej Policji. Od wielu lat trenuje we Wrocławskiej Akademii Yawara Jutsu gdzie zgłębia tajniki tej sztuki walki.

Całość koordynuje Krystyna Chmura nr tel. 660539370

bkwm2017pażdziernik

Serdecznie zapraszamy do zapisów!!!

BD

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy