Aktywny senior to również bezpieczny senior

Seniorzy z Klubu Seniora "Tęcza" mieszczącego się przy ulicy Starogajowej 32 gościli u siebie funkcjonariuszy Straży Miejskiej Wrocławia Pawła Kwiotka i Waldemara Pilichowskiego.

Na spotkaniu omawiano sprawy związane z zagrożeniami występującymi w życiu codziennym w przestrzeni publicznej: na ulicy, w pojazdach komunikacji publicznej, czy też w placówkach handlowych. Uczestnikom spotkania przedstawiono sposoby działania sprawców i okoliczności zdarzeń, w których pokrzywdzonymi najczęściej zostają seniorzy. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność zachowania ostrożności w kontaktach z przedstawicielami instytucji, firm oferujących pomoc, dostawy i usługi w domu. Starsze osoby są bardziej ufne, dlatego też niekiedy nie widzą zagrożenia jakie może je czekać, nawet w ich własnym domu.

Należy pamiętać, że nawet zwykłe wyjście do sklepu po zakupy może skończyć się niebezpieczną sytuacją czy to w sklepie, czy też przy bankomacie, kiedy spotkamy kieszonkowca. Uczulajmy starsze osoby aby uważały na podejrzane osoby, akwizytorów z podejrzanych firm!

 

 

 

EZ

 

 

 

Ikona pochodzi ze strony:http://www.dobrasztuka.pl/news/view/dzien_babci_i_dzien_dziadka_zapraszamy_wnuki_po_obrazy_recznie_malowane-33

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy