"Wrocławska Bezpieczna Szkoła" wielki konkurs plastyczny roztrzygnięty

Wczoraj zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Wrocławska Bezpieczna Szkoła”, którego organizatorami byli Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Straż Miejska Wrocławia.

Tematem konkursu były zagrożenia występujące w Internecie – cyberprzemoc. Uczestnicy mieli za zadanie poprzez wykonanie komiksu lub plakatu przy pomocy technik plastycznych, ukazać występujące w sieci zagrożenia dla młodzieży oraz przedstawić sposoby ich przeciwdziałania.

Wyróżnione prace, na tle innych odznaczały się ciekawym pomysłem na przedstawienie problemu jakim jest przemoc w internecie i zagrożenia płynące z nieświadomości jego użytkowników. Komisja konkursowa była pod wrażeniem umiejętności i talentu młodych ludzi. Jury miało twardy orzech do zgryzienia - trudno było wybrać najlepszą pracę, ponieważ wszystkie były bardzo dobre. Nagrodzonych w sumie zostało 42 finalistów konkursu.

Szymonowi Gaździe wręczono nagrodę specjalną Komendanta Straży Miejskiej Wrocławia

Na koniec uroczystości wszystkim zebranym zostały rozdane zakładki do książek, na których znajdowały się finałowe prace.

EZ

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy