Cyberprzemoc - realne zagrożenie

Młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów i zaniechań w cyberprzestrzeni. Wychodząc naprzeciw potrzebom szkół Straż Miejska Wrocławia prowadzi zajęcia, które dotyczą zagadnień związanych z cyberprzemocą.

W tym programie staramy się uświadomić młodzież, że to co trafi do sieci zostaje na zawsze. Jednorazowy żart może nieść daleko idące konsekwencje. Coś co pojawi się w sieci może mieć wpływ na życie nasze lub innej osoby - nie tylko teraz, ale też w przyszłości. Podczas zajęć słuchacze uświadamiani są, że Internet już dawno przestał być anonimową przestrzenią, w której można czuć się bezkarnie bez względu na to co robimy i jak się zachowujemy. Powodzenie tych zajęć uzależnione jest od świadomości młodych osób korzystających z sieci, ale również ich opiekunów prawnych.

Zajęcia te prowadzi Grzegorz Muchorowski, prywatnie rodzic nastolatka. Jak sam przyznaje lubi zajęcia z tego tematu, można powiedzieć, że oddaje się im bez reszty. Stara się mówić prostym językiem, który dociera do młodych ludzi, pozostaje na bieżąco z różnego rodzaju nowinkami technologicznymi, zna konsekwencje korzystania z tych nowości. Wszystko to sprawia, że uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach oraz dyskusjach.

Przypominamy rodzicom, że tego typu zagrożeń nie można lekceważyć.

 

 EZ

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy