Półkolonie we Wrocławiu

Wakacje nie muszą być nudne. Okres wakacyjny to szczególny czas nie tylko dla całej rodziny, ale przede wszystkim to czas kiedy dzieci i młodzież mogą odetchnąć od pierwszych obowiązków spędzając wakacje w górach, nad wodą lub na koloniach.

Jednak czas wypoczynku i wszechobecne odprężenie sprawia, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkół organizujących półkolonie Straż Miejska Wrocławia prowadzi zajęcia, w trakcie których zostaną przybliżone tematy bezpiecznego zachowania się na kąpielisku, podczas wypoczynku na wsi, czy spacerów po lesie.

Pierwsze zajęcia zostały przeprowadzone w Zespole Szkolno – Przedszkolny nr 21 przy ul. Piotra Ignuta we Wrocławiu. Starszy inspektor Paweł Grąbczewski przeprowadził zajęcia dla klas 1-4 dla 100 osobowej grupy w trakcie, których mówił m.in. o tym aby dziecko zawsze informowało gdzie idzie, z kim i kiedy wróci, aby rodzic sprawdził miejsce jego zabawy, czy jest bezpieczne, aby przestrzegać swoje dziecko przed kontaktami z dzikimi zwierzętami, bezpańskimi psami, które choć miłe i spokojne mogą być niebezpieczne i np. dotkliwie pogryźć czy zarazić wścieklizną. Przypomniane zostały również zasady bezpiecznej kąpieli w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych będących pod nadzorem ratowników, czy funkcjonariuszy Policji Wodnej, oraz, że nie wolno skakać do wody w miejscach nierozpoznanych.

Proszę pamiętać, że wielu wypadków można bardzo łatwo uniknąć.

Serdecznie zapraszamy do akcji!

 

 

EZ

Zdjęcie ikony:

http://slideplayer.pl/slide/413331/

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy