Sieradzanie we Wrocławiu

W ramach półkolonii, w których Straż Miejska Wrocławia bierze czynny udział, organizowane są również wycieczki po Wrocławiu.

Jednym z wielu miejsc jakie można zwiedzić we Wrocławiu jest m.in. Stadion Wrocławski, do którego zabrał wczoraj uczniów z Sieradza strażnik i jednocześnie przewodnik Paweł Grąbczewski. Dzieci  miały okazję zobaczyć gdzie wielkie gwiazdy sportu są przygotowywane do wyjścia na murawę, jakich reguł należy przestrzegać przed meczem oraz dowiedziały się wielu innych ciekawostek odnośnie piłkarzy.

Kolejnym punktem zwiedzania była Aula Leopoldina i wieża matematyczna - dawne Obserwatorium Astronomiczne w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, urządzone pod koniec XVIII wieku, z którego można zaobserwować zapierające dech w piersiach widoki. Następnym miejscem wycieczki było Centrum Poznawcze Hali Stulecia. Interaktywne gry, dotykowe ekrany to świat, w którym współczesne dzieci i młodzież najlepiej się odnajdują. Końcowy przystanek wycieczki ze Strażą Miejską Wrocławia miał miejsce na Partynicach, gdzie na dzieci czekało ognisko, przy którym mogły upiec sobie kiełbaskę.

 

 

EZ

 

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy