Dzieci segregują śmieci

Do którego pojemnika na śmieci należy wyrzucić szkło, papier, a gdzie tworzywa sztuczne? Uczenie dzieci z wrocławskich szkół i przedszkoli o segregacji odpadów należy do jednych z wielu obowiązków strażników Straży Miejskiej Wrocławia.


Kwiecień to miesiąc bardzo intensywnej pracy strażników zajmujących się odpadami.

Po nieprzyjemniej zimie nastał czas wiosennych porządków, wiele odpadów trafia do miejsc do tego nieprzeznaczonych. Funkcjonariusze starają się zaznajomić najmłodszych z prawidłowymi zachowaniami, po to aby od najmłodszego kształtować w dzieciach poczucie odpowiedzialności za stan środowiska. Program, który jest przeprowadzany cyklicznie w szkołach, ma promować prawidłową segregację odpadów. Poprzez zabawę, wierszyki i doskonalenie pamięci wzrokowej jak i kształcenie zdolności skojarzeniowych dzieci uczą się do pojemnika w jakim kolorze ma trafić każdy odpad.
Takie zajęcia były prowadzone w Przedszkolu nr 25 Słowiańskie Maluchy przy ul. Krętej 1a we Wrocławiu, w Przedszkolu nr 122 Wesoła Gromadka przy ul. Kłodnickiej 23, Zespole Szkolno - Przedszkolnym przy ul. Koszykarskiej 2/7 oraz w Przedszkolu Różance przy ul. Jugosłowiańskiej 126.
Ważne jest, aby każdy z nas włączył się w proces segregacji odpadów oraz ich recyklingu. Dzięki takiemu podejściu wszyscy będziemy mogli żyć w mniej zanieczyszczonym środowisku, oddychać świeżym powietrzem i pić czystą wodę.

 

 

 

 

 

 

 

EZ

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy