„MINI RATOWNIK” dla najmłodszych

Dnia 11 lutego 2016 r. odbyły się kolejne już zajęcia w ramach w programu Mini Ratownik we wrocławskim żłobku Zielony Groszek, który znajduje się przy ulicy Rolniczej. Zajęcia przeprowadziły funkcjonariuszki z Referatu Prewencji i Komunikacji Społecznej Paulina Molenda oraz Beata Dopierała. Po raz pierwszy zajęcia były prowadzone dla dzieci w wieku do 3 lat.

Specjalnie dostosowany do wieku uczestników program zaciekawił maluchy, które bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, co widać na załączonych zdjęciach. Głównym celem zajęć prowadzonych u najmłodszych szkrabów jest oswojenie dzieci ze sprzętem medycznym, osobą ratownika medycznego oraz innymi służbami ratunkowymi, a co najważniejsze z ideą pomagania. Na specjalnych fantomach, które są przeznaczone do nauki pierwszej pomocy dla najmłodszych, milusińscy mogli spróbować swoich sił przy resuscytacji. Zapoznali się także z zagadkowym urządzeniem ratującym życie jakim jest defibrylator. Zajęcia zakończyliśmy wspólną zabawą, w której głównym atrybutem był koc termiczny.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie dyrekcji Zielonego Groszka i pozdrawiamy wszystkich mini ratowników. Do zobaczenia w marcu !!!

Przypominamy Państwu, że program „Mini Ratownik” został stworzony przez fachowców w tej dziedzinie. Nasze strażniczki Beata Dopierała i Paulina Molenda mają wyższe wykształcenie medyczne i doświadczenie w tego typu zajęciach. Chcemy zaszczepić w najmłodszych chęć niesienia pomocy. Dziecko powinno potrafić wezwać odpowiednie służby, znać kolejność przekazywanych informacji dyspozytorowi co ma kluczowe znaczenie w szybkości przyjęcia zlecenia i wysłaniu karetki na miejsce. Maluchy powinny mieć odruch sięgnięcia po telefon i zadzwonienia po pogotowie czy powiadomienia osoby dorosłej. Muszą znać numery alarmowe i wiedzieć jaki komunikat przekazać, gdy dzwoni się na pogotowie. Powinny posiadać wiedzę jak udzielić pomocy praktycznej, w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.

Zapraszamy chętnych wychowawców ze żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych do wzięcia udziału w programie. Zgłoszenia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje można także uzyskać telefonicznie w godzinach 7:00-15:00, pod numerami:

Beata Dopierała: 71 370 02 48 oraz 502-810-968

Paulina Molenda 502-810-842

BD i PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy