W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

FERIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ 2020 – DZIEŃ 1 (10 lutego)

10 lutego rozpoczęła się akcja „Ferie ze Strażą Miejską 2020”. Straż Miejska w tym czasie przeprowadzi szereg spotkań, z dziećmi, spędzającymi ferie w mieście. Zajęcia będą się odbywać w placówkach organizujących wypoczynek, a także w siedzibie Straży Miejskiej ul. Na Grobli 14/16.

Rozmawiać będziemy o tym, jak spędzić bezpiecznie ferie i jak je wykorzystać, by po wypoczynku wrócić z nowymi siłami do szkoły.

 

W trakcie zajęć będziemy rozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie zarówno na zewnątrz, jak i w domu, o ekologii, jak dbać o zwierzęta, o środowisko i o czystość w mieście. Nie zabraknie też zajęć MiniRatownik, czyli pierwszej pomocy dla najmłodszych, prowadzonych przez insp. Beatę Dopierałę. Na wycieczkę „Szlakiem wrocławskich krasnali” zabierze st. insp. Paweł Grąbczewski, p.o z-cy kier. Angelika Wiwatowska opowie o ratowaniu zwierząt i Animal Patrolu. Zajęcia ekologiczne prowadzą Panie Kornelia i Nikola – ekolandia.edu. i Ekosystem. Niewątpliwą atrakcją jest spotkanie ze st. specj. Maciejem Zeganem wielokrotnym Mistrzem bokserskim, aktualnie funkcjonariuszem SM. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w treningu pięściarskim, obejrzeć pasy mistrzowskie. Patrol konny zaprezentuje swoje możliwości, będzie można zrobić sobie zdjęcie, pogłaskać służbowego rumaka, zadać pytania. Mł. specj. Katarzyna Bandziak przygotowała gry i zabawy. Jak bezpiecznie poruszać się po mieście i o „Obcym niebezpiecznym” opowiedzą st.insp. Krystyna Chmura i st. insp. Bogdan Dobosz.

PONIEDZIAŁEK

Z racji wprowadzonego alertu pogodowego udaliśmy się do Szkoły Podstawowej 40, przy ul Sołtysowickiej, gdzie odbyły się zajęcia MiniRatownik prowadzone przez insp. Beatę Dopierałę i warsztaty z bezpieczeństwa, ruchu drogowego i „Obcy niebezpieczny” prowadzone przez st. insp. Krystynę Chmurę i st. insp. Bogdana Dobosza. W spotkaniach brało udział 30 osób.

BD