W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

NASZE DZIAŁANIA PREWENCYJNE

BEZPIECZNE WAKACJE

Wakacje to ekscytujące, radosne wydarzenie. To okres wolny od nauki szkolnej, czas urlopów, relaksu i podróży. Aby jednak wypoczynek był bezpieczny należy pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Oto wskazówki, które każdemu i małemu i dużemu mogą się przydać. Continue reading

PIĄTKI Z PROFILAKTYKĄ

Kolejny rok szkolny za nami. Dzisiaj dzieci otrzymują świadectwa szkolne i tym samym zakończą naukę. Jaki był ten rok? Na pewno niósł ze sobą wiele wyzwań, chociażby tych związanych ze zdalnym nauczaniem przez pandemię Covid-19, jak również przez wojnę na Ukrainie.

Continue reading

PIĄTKI Z PROFILAKTYKĄ

Jeśli myślimy o wakacjach, to najlepsze są takie, które są bezpieczne. Dlatego nasi funkcjonariusze cały czas spotykają się z młodzieżą aby rozmawiać o sprawach ważnych. Wypoczynek jest również udany kiedy spędzamy go w ładnym i czystym miejscu. Dlatego też w tym tygodniu było i bezpiecznie i ekologicznie.

Continue reading

PIĄTKI Z PROFILAKTYKĄ

Wielkimi krokami zbliżamy się do upragnionych przez dzieci i młodzież wakacji. Chociaż czasu już niewiele nasi funkcjonariusze praktycznie do ostatnich dni roku szkolnego będą spotykać się z dziećmi we wrocławskich szkołach i przedszkolach. Potrzeby przeprowadzenia zajęć zgłaszanych przez placówki oświatowebardzo duże, dlatego też kalendarze naszych strażników, można powiedzieć, że „pękają w szwach”.

Continue reading

PIĄTKI Z PROFILAKTYKĄ

Ten tydzień był szczególnym czasem, w którym najmłodsi obchodzili swoje święto. Także obserwowaliśmy jak w niektórych przypadkach emocje sięgały zenitu z radości na długo wyczekiwany prezent. Jednocześnie był to najlepszy czas, w którym mogliśmy rozmawiać z dziećmi o ich bezpieczeństwie i odpowiedzieć m.in. na pytanie: czy należy przyjmować prezent od osoby obcej?

Continue reading

PIĄTKI Z PROFILAKTYKĄ

Ćwiczymy, powtarzamy, rozmawiamy i tak w kółko. Wszystko po to, aby w sytuacji kryzysowej dzieci umiały właściwie zareagować. Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego w ramach programu MiniRatownik najmłodsi intensywnie ćwiczyli uciski jak np. Adaś i Zuzia. Po zajęciach prowadzonych przez naszych funkcjonariuszy dzieci m.in. wiedzą, że nie należy ufać obcym, jak również, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać z nieznajomym do auta.

Continue reading

PIĄTKI Z PROFILAKTYKĄ

W tym tygodniu nasi funkcjonariusze spotkali się z 1033 – ma dziećmi z wrocławskich przedszkoli i szkół. Prowadziliśmy rozmowy jak zawsze ważne, bo o bezpieczeństwie czy to w domu, czy na drodze, w szkole, przedszkolu czy też w Internecie.

Continue reading

WOJEWÓDZKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Miło nam poinformować, że zajęcia z pierwszej pomocy, prowadzone przez naszego strażnika Marcina miały swój duży wkład w zwycięstwo drużyny w składzie Kuba, Dawid i Denis ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 10 im. Janusza Korczaka w Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Teraz czas na Mistrzostwa Polski w Kaliszu. Trzymamy kciuki. Continue reading

Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

Strażnicy z Referatu Patroli Konnych codziennie patrolują tereny zielone, parki, brzegi Odry, Oławki, Ślęży. Interweniują w różnych przypadkach, najczęściej zaśmiecanie, niszczenie zieleni, psy bez nakazanych środków ostrożności. Czasem patrol przebiega inaczej niż zwykle. Czy można odmówić takiemu zaproszeniu? Niedaleko Parku Grabiszyńskiego znajduje się Przedszkole „U Krasnala pod Narcyzem”. Dzieci bardzo chciały zapoznać się z naszymi końmi i jeźdźcami, a my skorzystaliśmy z zaproszenia. Tak łączymy przyjemne z pożytecznym. Pozdrawiamy wszystkie przedszkolaki. Continue reading

PIĄTKI Z PROFILAKTYKĄ

W edukacji nie chodzi tylko o to aby uczeń przyswoił podstawowe informacje o świecie, ale przede wszystkim to aby dobrze funkcjonował w społeczeństwie. Ważne jest, by dokonywał właściwych wyborów, myślał twórczo, rozwijał swoje talenty i mądrze z nich korzystał.

Continue reading