W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

MINI RATOWNIK

„MINI RATOWNIK” – zajęcia z pierwszej pomocy dla najmłodszych (zdjęcia)

W dniu 09.10.2019r. w przedszkolu nr. 121 przy ul. Tramwajowej we Wrocławiu funkcjonariuszka Straży Miejskiej  Insp. Beata Dopierała przeprowadziła z maluchami naukę udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Mini ratownik”. Program ma na celu naukę najmłodszych zachowania w sytuacjach niebezpiecznych, numerów alarmowych do poszczególnych służb oraz co najważniejsze jak zachować się gdy ktoś potrzebuje pomocy. Podczas wczorajszych zajęć mali ratownicy mogli dowiedzieć się jak przeprowadzić czynności mogące uratować życie oraz osobiście ćwiczyć resuscytację na specjalnych fantomach.

Continue reading

MINI RATOWNIK PO PRZERWIE WAKACYJNEJ

Od początku września, powróciliśmy do przedszkoli i szkół z akcją „MiniRatownik”. Program naszej funkcjonariuszki insp. Beaty Dopierały cieszy się niesłabnącą popularnością. Terminy zajęć mamy zajęte już do stycznia 2020 roku. Dzieci uczą się bardzo chętnie, przy czym mają świadomość jak ważny materiał przyswajają.
Akcja skierowana jest do dzieci w wieku 2,5 – 10 lat. Continue reading

FINAŁ KONKURSU „MINIRATOWNIK 2019” ZA NAMI!!!

W dniu 12 czerwca od godziny 10:00 na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice 11 drużyn z wrocławskich szkół podstawowych zmagało się z różnymi konkurencjami przygotowanymi przez Straż Miejską Wrocławia w finale konkursu „MiniRatownik 2019”, objętego honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Miło nam Państwa poinformować, że MiniRatownikami roku 2019 została drużyna ze
Szkoły Podstawowej 32 przy ul. Kłodzkiej w składzie:
MARTYNA KRAJEWSKA
ZOFIA STANIÓW
ZOFIA KOTOWSKA
pod opieką PANI EWY LAMBERSKIEJ – serdecznie gratulujemy!!!

Continue reading

MINIRATOWNICY NA START!!! – konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka

WIELKI FINAŁ KONKURSU „MINIRATOWNIK 2019” JUŻ 12 CZERWCA GODZINA 10:00 NA WROCŁAWSKIM TORZE WYŚCIGÓW KONNYCH PARTYNICE!!!

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego 2018/2019 i upragnione przez dzieci wakacje. Jest to okres podsumowania całorocznej nauki. Straż Miejska Wrocławia realizuje program dla najmłodszych pod nazwą „MiniRatownik”, który cieszy się niezwykłą popularnością, co bardzo nas satysfakcjonuje, zwłaszcza, że dotyka najważniejszej sprawy – ratowania życia. Od września 2018 do dnia dzisiejszego z zajęć prowadzonych przez insp. Beatę Dopierałę z Oddziału Patrolowo – Prewencyjnego skorzystało 8317 uczniów ze żłobków, przedszkoli, szkół, klubów i świetlic.

Continue reading

„Mini Ratownik” – pierwsza pomoc dla najmłodszych

Funkcjonariuszki Straży Miejskiej Wrocławia inspektor Beata Dopierała, z zawodu pielęgniarka i młodszy specjalista Paulina Molenda, z zawodu ratownik medyczny stworzyły program nauki pierwszej pomocy dla najmłodszych pod nazwą „Mini Ratownik”. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku 2,5 – 10 lat. Program ma na celu naukę najmłodszych zachowania w sytuacjach niebezpiecznych, numerów alarmowych do poszczególnych służb oraz co najważniejsze jak zachować się gdy ktoś potrzebuje pomocy. Dzieci mogą ćwiczyć na specjalnych fantomach resuscytację, mogą zapoznać się z zasadami działania defibrylatora AED i gdzie to urządzenie jest dostępne. Oprócz ratowania życia nasi kursanci będą także bandażować rany, unieruchamiać złamania i uczyć się jak postępować w przypadku zakrztuszenia. Continue reading

MATEMATYKA, SPORT I EDUKACJA Z PIERWSZEJ POMOCY

7 października 2018r. W Parku Grabiszyńskim odbył się XVI Matematyczny Marsz na Orientację. Impreza organizowana jest pod patronatem Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Tomasza Jurdzińskiego. W Parku Grabiszyńskim rywalizowali ze sobą uzbrojeni w mapy i kompasy młodzi matematycy z całego województwa dolnośląskiego. Na terenie kampusu Centrum Edukacji Międzynarodowej przy ulicy Racławickiej 101, gdzie zlokalizowana była baza zawodów nasze funkcjonariuszki Beata Dopierała i Marta Pal prowadziły zajęcia dla zawodników na temat pierwszej pomocy.

Continue reading

MINIRATOWNICY SZYKUJĄ SIĘ DO BICIA REKORDU

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i przy tej okazji co roku w połowie października razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy organizowany jest rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Cel akcji to wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2017 roku w największej lekcji pierwszej pomocy udział wzięło 85 100 uczestników.

Continue reading

EDUKACJA PIERWSZEJ POMOCY OD NAJMŁODSZYCH LAT

W żłobku „Wyspa Szkrabów” przy ul. Piławskiej we Wrocławiu  st. insp. Beata Dopierała ze Straży Miejskiej Wrocławia przeprowadziła zajęcia edukacyjne „Mini Ratownik”. Mali ratownicy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem defibrylatora.

Continue reading

„Witaj Szkoło”

W dniu 31.08.2018r. w godzinach 10:00 13:00 na Placu Solnym w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Bezpieczna Droga do szkoły”, odbył się festyn organizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Straż Miejską, inaugurujący działania pod nazwą „Witaj Szkoło”. Continue reading

MINIRATOWNIK – PRZERWA WAKACYJNA

W Przedszkolu „Mały Kolejarz” przy ul. Dyrekcyjnej przeprowadzone były, ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z cyklu „MiniRatownik”. Przez cały ten czas nasza funkcjonariuszka insp. Beata Dopierała, absolwentka Wyższej Szkoły Medycznej w Legnicy, prowadziła warsztaty edukacyjne na temat pierwszej pomocy. Continue reading