PATROL INTERWENCYJNY W DZIAŁANIU – miejsca dla osób niepełnosprawnych (posługiwanie się cudzą kartą parkingową)
Po raz kolejny mamy do czynienia z zachowaniem, które miejsca mieć nie powinno. Zamiast wysilić się i poszukać miejsca do parkowania okazuje się, że łatwiej jest posłużyć się cudzą kartą parkingową nie zważając na konsekwencje. Dziś nasz patrol z Oddziału Patrolowo – Interwencyjnego pełniąc służbę w okolicach Rynku zauważył, że na wyznaczonej kopercie dla osób niepełnosprawnych zaparkowane jest auto. W pojeździe umieszczona była karta parkingowa dla osób niepełnosprawnych. Niby wszystko w porządku, ale po chwili okazało się, że za kierownicę do samochodu wsiada kobieta.
W związku z uzasadnionym podejrzeniem posługiwania się kartą innej osoby (blankiet wystawiony był na mężczyznę) podjęto interwencję. Z racji posługiwania się kartą parkingową należącą do innej osoby, postój pojazdu na miejscu dla niepełnosprawnych, nałożono na kobietę mandaty karne na łączną kwotę 1200 zł.
Przypominamy, że nasi funkcjonariusze z prowadzą szczegółowe kontrole sposobu parkowania na kopertach dla osób niepełnosprawnych. Nie tylko pozostawienie pojazdu w takim miejscu jest wykroczeniem (przypominamy, że wiąże się to z odholowaniem pojazdu na koszt właściciela, mandatem 800 zł i 6 punktami karnymi). Wykroczeniami są również nieprawidłowości związane z kartami parkingowymi. Zgodnie z art. 8 PRD karta powinna być w widocznym miejscu, tak, aby można było odczytać jej numer, datę ważności oraz widoczny hologram. Praktykę słabo widocznych szczegółów stosują najczęściej kierowcy posługujący się nie swoimi kartami parkingowymi.
BD