W SŁUŻBIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

„#MOMO CHALLENGE”, CYBERPRZEMOC I BEZPIECZEŃSTWO – NAJWAŻNIEJSZA EDUKACJA

W ramach realizacji programów prewencyjnych  spec. Zbigniew Wester ze straży miejskiej i sier. sztab. Jan Jakubowski z KP Wrocław Krzyki, przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola 51 ul. Semaforowa, Szkoły Podstawowej 47 przy ul. Januszowickiej oraz Szkoły Podstawowej 4, przy ul. Powstańców Śląskich. Najmłodsi mieli okazję dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, zapoznali się z przepisami ruchu drogowego, mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas ćwiczeń praktycznych z prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, oczywiście pod bacznym okiem Strażnika Miejskiego i Policjanta. Dzieciom wręczono odblaski.

W starszych klasach zostały przeprowadzone pogadanki na temat zagrożeń związanych z internetem m.in. o coraz bardziej znanej wśród dzieci i młodzieży, destrukcyjnej grze „#Momo Challenge”.

Gra „#Momo Challenge” stanowi poważne zagrożenie, dlatego też, mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Policji prowadzą działania profilaktyczne na terenie placówek oświatowych, których celem jest zapobieganie rozpowszechnianiu się tej gry.

Straż Miejska informuje i ostrzega!!!

„#Momo Challenge” jest odmianą starej gry internetowej pod nazwą „Niebieski Wieloryb”. Rozpowszechniana jest za pośrednictwem mediów społecznościowych i telefonów komórkowych, a skierowana głównie do dzieci i młodzieży. Dostępne powszechnie komunikatory internetowe zachęcają użytkowników do nawiązania kontaktu z Momo. Momo to lalka o dziwnej, makabrycznej damskiej twarzy. Ofiary po nawiązaniu znajomości otrzymują psychodeliczne wiadomości i groźby oraz instruktaż, aby wykonać serię niebezpiecznych zadań i wyzwań. Może również nastąpić upublicznianie danych osobowych ofiary, hakowanie jej telefonu lub groźby wyrządzenia szkody członkom rodziny, w celu wymuszenia kolejnych działań. Głównym celem gry jest nakłanianie młodych ludzi do samookaleczeń, a w końcowej fazie, nawet do popełnienia przez nich samobójstwa. Komunikaty często towarzyszą niepokojącym i przerażającym obrazom. Numery telefonów związane z grą pochodzą z Japonii, Kolumbii i Meksyku.

Źródło ikony: https://www.google.com/search?q=momo+policja+wroc%C5%82aw&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQlffT7Y_eAhVHlCwKHckOBKsQ_AUIDygC&biw=1366&bih=632#imgrc=NT6kKAyJ8eltdM:

BD – Oddział ZP